Parama verslą dėl COVID-19 jau pasiekia, keleivių vežėjų – vis dar ne

lapkričio 27 05:14 2020 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Naujienos

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, siekdama padėti nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams, sukūrė įvairių paramos priemonių – jos jau pasiekia sunkumų patiriančias įmones. Tačiau viešojo keleivinio transporto įmonės, kurių steigėjai yra ne verslas, o savivaldybės, kol kas lieka užribyje. Šiaulių meras Artūras Visockas įsitikinęs, kad vežėjams, karantino metu vykdantiems keleivių vežimo miesto maršrutais viešųjų paslaugų įsipareigojimus, turėtų būti  kompensuotos papildomos išlaidos.

Vyriausybė vasario 26 d. nutarimu  visoje šalyje paskelbė valstybės lygio ekstremaliąją situaciją dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės, vėliau paskelbtas ir karantinas. Valstybės operacijų vadovo sprendimu buvo apribotas keleivių vežimas.

Šiaulių miesto savivaldybės meras Artūras Visockas kreipėsi į Finansų ir į Ekonomikos ir inovacijų ministerijas reikšdamas nepritarimą sprendimui, kad keleivių vežėjams nebus kompensuojamos negautos pajamos dėl keleivių srauto sumažėjimo. Ekonomikos ir inovacijų ministerijos rašte teigiama, kad vežėjų negautos pajamos nėra nei tiesioginiai nuostoliai, nei materialiniai ištekliai. Tuo tarpu privatūs vežėjai, dirbantys savivaldybėse ir pagal sutartis teikiantys tas pačias keleivių vežimo paslaugas, paramą gauna.

Paskelbus karantiną ir apribojus keleivių vežimą nuo 2020 m. kovo 16 d. iki birželio 17 d. Šiaulių mieste keleivius vežanti bendrovė patyrė tiesioginius nuostolius, kurie siekia 806 tūkst. eurų.

Pridedama:

Šiaulių mero raštas Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, Finansų ministerijai

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos raštas Lietuvos savivaldybių asociacijai

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka