Pirmasis „Solaris Urbino CNG“ – jau Vilniuje

sausio 15 10:50 2014 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Sausio 15-ąją į sostinę atvyko pirmasis iš devyniolikos naujų suspaustas gamtines dujas naudojančių „Solaris Urbino CNG“. Visos transporto priemonės Vilniuje turėtų būti jau penktadienį.

„Solaris Bus and Coach“ gamintojai pirmąjį autobusą į Lietuvą pasiuntė norėdami pasižiūrėti, ar žiemos sąlygomis pakaks degalų nuvažiuoti nuo Varšuvos iki Vilniaus. Išsiaiškinome, kad degalų ne tik pakako – jų dar ir liko“, – sako „Solaris Bus and Coach“ atstovas Lietuvoje Jonas Bagdonavičius.

Važiuodamas užmiesčio keliais, „Solaris Urbino CNG“ šimtui kilometrų sunaudojo apie 30 kub. m. suspaustų gamtinių dujų. „Mieste ši transporto priemonė, be abejo, dujų naudos daugiau. Vidutiniškai vienas SGD autobusas Vilniuje nuvažiuoti šimtui kilometrų sunaudoja apie 60 kub. m dujų“, – sako „Vilniaus viešasis transportas“ technikos direktorius Juozas Grabys.

Transporto priemonės salone – 26+2 sėdimos ir 59 stovimos vietos. Be to, čia yra viena vieta neįgaliojo vežimėliui pasistatyti.

Visi autobusai į Vilnių iš netoli Poznanės įsikūrusios gamyklos pajudės dar šiandien. Tikimasi, kad į sostinę jie atvyks naktį.

Daugiau apie naujųjų autobusų technines savybes skaitykite tik eBus.lt tinklapyje.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.