Širvintų rajono savivaldybė susigrąžina autobusų parką

05 sausio 05:28 2022 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Naujienos

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė sausio 3-iąją savo feisbuko puslapyje paskelbė įrašą. Jame rašoma:

„Naujųjų metų „dovana“ – po 15 metų susigrąžinamas UAB Širvintų autobusų parkas!

Tikroji dovana dar 2006 metais tuometinės valstiečių, socdemų ir konservatorių rajono valdžios buvo įteikta koncesininkui UAB „Autovelda“:

*Autobusų stotis miesto centre

*Žemės sklypas su pastatais Zibalų g. 43, Širvintos

*Visas autobusų parkas

Prie viso to pasirašius koncesijos sutartį su tuometinio Širvintų r. savivaldybės mero „valstiečio“ Vyto Šimonėlio palaiminimu,  buvo APMOKĖTOS ir visos autobusų parko skolos. T.y., tas skolas apmokėjome mes visi – Širvintų rajono gyventojai (pasirašyta koncesijos sutartis ne vieną Lietuvos teisininką vertė susiimti už galvos, bet tik ne Generalinę prokuratūrą).

Praėjus 15 metų, Savivaldybės tarybai priėmus sprendimą ir 2022-01-02 pasibaigus koncesijos sutarčiai, šiandien šio jungo pagaliau nusikratome. Iš koncesininko UAB „Autovelda“ perimamas UAB Širvintų autobusų parkas! Deja, ne džiaugsmo ašaros trykšta ir ne šampaną šauname. Šiandien nufilmuotas „turtas“, kurį perimame – apgailėtinos būklės. Pastatai nugyventi, sklypas apleistas, autobazė nudrengta…

Per šiuos 6 darbo metus kreipėmės ne į vieną teismą dėl koncesijos sutarties nutraukimo, dėl koncesininkui priteistų investicijų nevykdymo, į prokuratūrą – dėl tuometinių Savivaldybės vadovų atsakomybės… Žengta daugybė žingsnių.

Taip, to siekėme nuo 2015 m. Laukėme šios dienos, nes ištisai bylinėtis teismuose dėl koncesininko reikalavimų didinti tarifą, rajono žmonėms aiškintis, kodėl jie turi važiuoti kiaurais, jokių saugumo standartų neatitinkančiais autobusais, tikrai nebuvo paprasta. Suprantu, kad šis žingsnis lems dar ne vieną teismų maratoną.

UAB Širvintų autobusų parkas ir dabar turi krūvas įsiskolinimų Sodrai, Valstybinei mokesčių inspekcijai – Savivaldybė jų neketina dengti.

Jau esame ne kartą įsitikinę, kad UAB „Autovelda“ randa už ką sumokėti už įvairias teismų, teisines, advokatų paslaugas, kai tuo tarpu įsipareigojimus Širvintų rajono žmonėms teikti kokybiškas viešojo transporto paslaugas vykdė aplaidžiai.

Organizuoti ir vykdyti rajono gyventojų vežimą dabar – Savivaldybės rūpestis. Pagal tai, kokį „turtą“ šiandien susigrąžinome – pokyčių širvintiškiams dar teks palaukti ir tam prireiks daugybės tiek žmogiškųjų, tiek finansinių išteklių. Greičiausiai visi teisiniai procesai užtruks dar ilgus metus.

Šiandieninis faktas – Širvintų autobusų parko perėmimas. Tačiau dar laukia išsamus auditas, kurio metu, tikiu, į viešumą tikrai iškils ne vienas iš koto verčiantis faktas. Taigi apie visą šią situaciją bus dar ne vienas tęsinys“.

Filmuotą medžiagą, kaip atrodo dabartinis Širvintų autobusų parkas, galima pamatyti čia:

https://www.facebook.com/MereZivile/videos/229289702687978

Linos Jakubauskienės nuotrauka