„Solaris Bus and Coach“ pasirašė šimtąją sutartį dėl elektrinių autobusų pateikimo

rugpjūčio 21 04:18 2019 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Katovicų viešojo transporto operatorius „Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej“ (PKM) pasirašė sutartį su  „Solaris Bus & Coach S.A.“ atstovais dėl penkių „Solaris Urbino 12“ elektrinių autobusų įsigijimo.

 

Tai – ne pirmieji elektriniai autobusai Katovicuose. Metų pradžioje „Solaris“ PKM operatoriui pateikė penkis elektrinius „Urbino 18“, dar anksčiau į Katovicus atvyko du „Urbino 8.9 LE“, kuriuos užsakė Regioninis kraujo donorystės ir gydymo centras. Naujausi elektriniai „Solaris Urbino 12“ į Katovicus bus pristatyti per 350 dienų nuo sutarties pasirašymo dienos. Bendra sandorio vertė – 15 mln. PLN (3,9 mln. USD).

Katovicams skirtuose elektriniuose autobusuose bus sumontuoti 160 kW galios varikliai, „Solaris High Energy“ akumuliatoriai, kurių bendra galia – 250 kWh. Baterijos bus įkraunamos nuo stacionaraus šaltinio ir per vadinamąjį apverstą pantografą.

Vienu metu autobusu galės važiuoti 82 keleivių, bus 26 sėdimos vietos. Autobusai žemagrindžiai, pritaikyti žmonėms su negalia. Juose bus oro kondicionierius, keleivių informavimo sistema ir vaizdo stebėjimo sistema su keleivių salono kameromis ir atbulinės eigos kamera.

„Solaris Bus and Coach“ tai – šimtoji sutartis dėl elektrinių autobusų pateikimo. Pirmoji pasirašyta 2013 m. su Austrijos Klagenfurto miesto vežėjais. Iš viso Lenkijos gamintojai jau sulaukė užsakymų iš 17 Europos šalių, kurioms pateikė 700 elektrinių transporto priemonių.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka