„TATA Divo“ – konkurentas „Mercedes-Benz“ ir „Volvo“?

balandžio 04 03:52 2011 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

„TATA Motors“ – didžiausias transporto priemonių gamintojas Indijoje – neseniai pradėjo serijinę tolimojo susisiekimo maršrutams skirto autobuso „Divo“ gamybą. Maždaug prieš pusę metų buvo pagamintas pirmasis bandomasis „Divo“ autobusas.

„TATA Motors“ atstovų teigimų, naujoji transporto priemonė galėtų lygintis su tokių gamintojų kaip „Volvo“ ir „Mecedes-Benz“ autobusais. Rinkodaros direktoriaus Ashish‘o Tandon‘o teigimu, bandomuosius autobusus labai gerai įvertino juos eksploatavusios bendrovės, o tai, kad Indijoje darbo jėgos bei tam tikrų autobuso detalių bei komponentų kaina mažesnė, leis nesunkiai konkuruoti su didžiausiais gamintojais. Preliminariais duomenis, „Divo“ kaina bus 10 procentų mažesnė nei analogiškų „Volvo“ bei „Mecedes-Benz“ gaminių.

„TATA Divo“ dizainas pasiskolintas iš Ispanijos autobusų kėbulo gamintojo „Hispano Carrocera“. Standartinio ilgio transporto priemonėje yra 46 sėdimos vietos. Autobusas varomas 285 arklio galių „Cummins“ variklio.

„TATA Motors“ skaičiavimais, kasmet Indijoje parduodama apie 500 tolimojo susisiekimo autobusų. Šiemet planuojama pagaminti 100 „Divo“ autobusų, o kitais metais – jau 300.

Parengė Evaldas Sidikerskis

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.