Trečdalis Europos autobusų iki 2030 m. bus ekologiški

20 spalio 05:02 2021 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Trečdalis iš 200 000 Europos miestuose važinėjančių autobusų iki 2030-iųjų bus ekologiški, teigiama finansinių konsultacijų bendrovės ING ataskaitoje.

Tikimasi, kad nuo 2023 m. sparčiai daugės nulinės taršos autobusų. Šiuo metu jie sudaro vos 4 proc. rinkos dalį.

Daugumoje Vakarų Europos šalių Švarių transporto priemonių direktyvoje nustatyta, kad mažiausiai 22,5 proc. naujai įregistruotų autobusų bus netaršūs iki 2025 m. Rytų Europoje šios kvotos yra mažesnės, tačiau, pasak ING, įvairios šalys ir miestai jau yra užsibrėžę ambicingesnius tikslus.

Tikimasi, kad perėjimas prie elektrinių autobusų labai paspartės nuo 2023 m. ING prognozuoja, kad šiais metais į Europos viešojo transporto rinką pateks 2 450 naujų visiškai elektra varomų autobusų, o 2025 m. šis skaičius išaugs iki daugiau nei 4000. ING tikisi, kad po 2025-ųjų elektrinių autobusų daugės po 10 000 kasmet, jie sudarys 60 proc. visų parduodamų autobusų. Du trečdaliai naujų transporto priemonių, įskaitant vandenilinius autobusus, 2030 m. bus be išmetamų teršalų. ING tikisi, kad Europoje iki 2030 m. bus eksploatuojama apie 65 000 elektrinių autobusų, o vandeniliniai autobusai „turėtų užimti didesnę dalį tolimaisiais reisais važinėjančių transporto priemonių rinkos iki 2030 m.“

Remiantis ING prognozėmis, daugiausia elektrinių autobusų bus Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje.

ING įspėja, kad perėjimas prie nulinių išmetamųjų teršalų nėra be iššūkių – teks įkurti įkrovimo infrastruktūrą ir padidinti elektros energijos tiekimą. Autobusų gamintojai taip pat turės greitai išplėsti savo gamybos pajėgumus, kad patenkintų augančią paklausą: „Tokie gamintojai kaip „Mercedes“, „Volvo“ ir „VDL“, taip pat „Ebusco“, BYD  ir „Switch” plečia gamybą, tačiau gali pritrūkti pajėgumų ar tokių komponentų kaip baterijos ar puslaidininkiai, tai būtų ribojantys veiksniai“,-sako ING.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka