Vilnius ir Kaunas išbandys „Solaris Urbino 12“

08 birželio 09:02 2011 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Panašus suspaustas gamtines dujas naudojantis iš Lenkijos Radomo miesto pasiskolintas autobusas jau vežė ne tik Vilniaus ir Kauno, bet ir Klaipėdos beiŠiaulių gyventojus. Esminis naujojo autobuso skirtumas – jame sumontuotas amerikietiškas „Cummins“ variklis.

„Visų didžiųjų miestų vežėjai pageidavo išbandyti transporto priemonę su suspaustas gamtines dujas naudojančiu „Cummins“ varikliu. Pastaruoju metu šie amerikiečių sukurti ir Didžiojoje Britanijoje gaminami varikliai vis labiau populiarėja, o Lietuvoje jie kol kas labai mažai žinomi. Dabar dviejų didžiausių šalies miestų vežėjai turės progos susipažinti su „Cummins“ varikliu iš arčiau“, – sako Lenkijos bendrovės „Solaris Bus and Coach“ pardavimo atstovas Lietuvoje Jonas Bagdonavičius.

„Solaris Urbino 12“ jau nuo rytdienos turėtų išvažiuoti į Kauno miesto gatves. „Autobusas registruotas Lenkijoje šių metų gegužės 31-ąją, taigi yra visiškai naujas. Tiek jo registracija, tiek draudimas galioja ir Lietuvoje. Sudėtingiausia bus įdiegti autobuse elektroninio bilieto sistemas, tačiau tikimės darbus pabaigti iki šio vakaro, ir ryt, birželio 9-ąją, iš pat ryto pradėti juo vežti miestiečius“, – sako UAB „Kauno autobusai“ eksploatacijos direktorius Rimas Stankaitis.

Kaune naujoji transporto priemonė važinės iki sekmadienio, birželio 12-osios. Paskui penkias dienas autobusą turės progos išbandyti sostinės gyventojai bei svečiai.

„Solaris Urbino 12“ žemagrindis, 12,4 metro ilgio. Ant jo stogo sumontuoti šeši iš specialių kompozitinių medžiagų pagaminti balionai suspaustoms gamtinėms dujoms laikyti. Autobuso variklis – 234 kW galingumo „Cummins“.

Salone – 29 sėdimos, 47 stovimos vietos. Dar dvi vietos salono viduryje skirtos neįgaliųjų vežimėliams pasistatyti.

Šalį užklupus tropiniams karščiams, naujuoju autobusu važiuojančius keleivius turėtų maloniai vėsinti jame sumontuotas kondicionierius.

Lina Jakubauskienė

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.