Maršrutiniai autobusai iš Lietuvos į Ukrainą važiuoja įprastu režimu

vasario 21 05:01 2014 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika

Tęsiantis neramumams Ukrainos sostinėje, tarptautiniai autobusai iš Vilniaus į Kijevą kasdien išvyksta įprastu metu. Du kartus per savaitę bendrovės TOKS autobusais galima pasiekti ir Vakarų Ukrainoje įsikūrusį Lvovą.

„Keleivių srautai į abu Ukrainos miestus išliko tokie patys – keleivių nei sumažėjo, nei pagausėjo. Taigi negalėčiau pasakyti, kad daugiau lietuvaičių išvyksta palaikyti ukrainiečių. Į Ukrainos sostinę tebevažiuojame kasdien, vėlyvą vakarą, tuo pačiu metu,“ – sako bendrovės TOKS generalinis direktorius Arūnas Indrašius. Pasak jo, kol kas jokių rimtesnių incidentų nei Kijeve, nei pakeliui nebūta.

Tiesa, trečiadienį, apie šeštą valandą ryto, į Kijevą vykstantis autobusas, likus maždaug šimtui kilometrų iki Kijevo, buvo sulaikytas. „Keleiviams teko pralaukti maždaug tris valandas – iki devintos ryto, kol pradėjo dirbti Ukrainos ministerijos. Tuomet autobusas buvo praleistas. Įvažiavimas į Kijevo miestą šiuo metu uždarytas, tačiau reguliariais maršrutais važiuojantys autobusai praleidžiami“, – aiškina A. Indrašius.

Pasak įmonės vadovo, autobusų stotis, į kurią vyksta TOKS ir jų Ukrainos partnerių autobusai, yra priešingoje miesto dalyje nei šiuo metu vyksta neramumai.

„Kol kas nė vienas vairuotojas neatsisakė vykti į Ukrainą. Kaip minėjau, nesumažėjo ir keleivių. Kol nematyti realių pavojų, tol vešime keleivius į abu Ukrainos miestus“, – sako A. Indrašius.

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija savo ruožtu ragina susilaikyti lietuvaičius nuo nebūtinų kelionių į tam tikras Ukrainos dalis.

Vykstant į šalį rekomenduojama imtis papildomų atsargumo priemonių, vengti masinio susibūrimo vietų, sekti visuomenės informavimo priemonių pranešimus, su savimi turėti asmens dokumentus.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.