Elektrinis „Karsan Atak“ išbandytas maršrute tarp Madrido ir Barselonos

24 rugpjūčio 04:32 2021 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Turkijos gamintojai dalyvavo bandymų renginyje Ispanijoje su 8 metrų elektriniu autobusu „Atak Electric“. Autobusas važiavo maršrutu Barselona – Madridas, atstumas tarp miestų – 600 kilometrų.

Elektriniai miesto autobusai įprastai per dieną vidutiniškai nuvažiuoja  po 200–250 kilometrų, bet „Karsan Atak“ 600 kilometrų maršrutą įveikė sėkmingai. Bandant autobusą, buvo atliekami tyrimai, tokie kaip įkrovimo stotelių taškų nustatymas tolimojo susisiekimo maršrutuose. Kelionė prasidėjo rytą Sabadell; Iš viso prireikė 14 valandų, kai tos pačios dienos vakarą „Atak Electric“ atvyko į Madridą. Kelionės metu autobusas buvo papildomai įkraunamas tris kartus Llaidoje, Saragosoje ir Gvadalacharoje. Įkraunant „Karsan Atak Electric“ akumuliatorius, buvo naudojami „Raption 3.500“ modelio įkrovikliai, kuriuos gamina „Circontrol“ kompanija.

Su „Karsan Atak Electric“ turėjo progos susipažinti ir Lietuvos keleivių vežėjai, išbandyti jį netoli Miuncheno esančiame BMW bandymų poligone. Autobuse montuojamas BMW elektros variklis, kurio galia – 230 kW ir  2 500 Nm sukimo momentas.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka