„Flixbus“: elektriniai autobusai tarpmiesčio maršrutuose Vokietijoje nepasiteisino

16 gruodžio 05:32 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Prieš metus „Flixbus“ pradėjo vežti keleivius elektriniais autobusais tarp Frankfurto prie Maino ir Manheimo. Šių metų gruodį eksperimentas nutrauktas. Pasak „Flixbus“ atstovų, taip padaryta dėl to, jog klimato kaitos paketo priemonės nenumato mažinti autobusų bilietams taikomo PVM, todėl „FlixMobility“ patiria nuostolių, rašo busworld.org.

 

„Flixbus“ atstovas spaudai „Busworld“ teigė, kad bandomasis elektrinio autobuso projektas buvo numatytas vieneriems metams. Jo rezultatai dar tik bus įvertinti.

Viename vokiečių laikraštyje „Flixbus“ vykdantysis direktorius Fabianas Stengeris teigė, kad „BYD C9“ sumontuotos ličio geležies fosfato baterijos pasirodė tokios jautrios gedimams, kad „autobusas turėjo sustoti kelioms dienoms, nemažai kelionių teko atšaukti“.  2018 m. spalio mėn. Stengeris sakė: „Mes norime pasiųsti aiškų signalą ir parodyti, kad įmanoma pereiti prie alternatyviųjų degalų“.

Taip pat „Flixbus“ pareiškė, kad BYD negali garantuoti pagalbos autobusams sugedus, todėl tenka tiesiog atšaukti reguliarius reisus.

Ši patirtis tolimojo susisiekimo rinkoje paskatino „Flixbus“ sutelkti dėmesį į kitus alternatyvius degalų šaltinius, pavyzdžiui, kuro elementus ar biodujas. „Flixbus“ atstovų teigimu, šiais degalais varomos transporto priemonės gali būti pradėtos eksploatuoti atitinkamai nuo 2020 m. Ir 2021 m.: „Nepaisant to, mes neatmetame galimybės, kad keleiviams vežti tarpmiesčio maršrutais naudosime ir elektrinius autobusus, jei tik eksploatavimo sąlygos bus tinkamos. Bandomasis projektas Prancūzijoje vyksta sėkmingiau dėl vietos gamintojo palaikymo. Be to, elektrinių autobusų bandymai buvo atlikti ir JAV, „Flixbus“ šioje šalyje planuoja jais papildyti transporto priemonių parkus“.

Pasak „Flixbus“ atstovų, investicijos į elektrinius autobusus įmanomos tik tuo atveju, jei ekologiškos transporto priemonės būtų atleidžiamos nuo mokesčių: „Dabar galiojančios Klimato kaitos paketo nuostatos numato PVM lengvatas traukinių, bet ne autobusų bilietams. Dėl to „Flixbus“ patiria nuostolių ir negali skirti daugiau lėšų bandomiesiems projektams“.

eBus.lt

busworld.org nuotrauka