Geriausiems autobusų vairuotojams – tarptautiniai apdovanojimai

gruodžio 23 04:45 2013 Spausdinti straipsnį Patirtis

Gruodžio 20-ąją Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ vadovai Tarptautinės kelių transporto sąjungos IRU garbės medaliais, ženkliukais ir diplomais apdovanojo geriausius autobusų vairuotojus.

Apdovanoti geriausieji

„Tradiciškai šie apdovanojimai įteikiami geriausiems vairuotojams už saugų vairavimą, už nuopelnus kelyje. IRU garbės medalis ir ženkliukas – aukščiausias vairuotojo darbo įvertinimas“, – sakė asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius.

Apdovanojimą IRU skiria tik už kelių dešimčių nepriekaištingo darbo metų. Šiemet apdovanota septyniolika geriausiai autobusus vairuojančių ir keleivius vežančių žmonių.


Garbingi apdovanojimai įteikti Šiaulių bendrovės „Busturas“ vairuotojams Jonui Baciui ir Kaziui Jurčiui, Kauno bendrovės „Kautra“ vairuotojams Algirdui Zinkevičiui, Petrui Vasiliauskui ir Romui Petrauskui, Klaipėdos autobusų parko vairuotojui Tomui Aluzui, Panevėžio autobusų parko vairuotojams Jonui Šateikai ir Vytautui Stakelei, Ukmergės autobusų parko – Valentinui Vaitkūnui ir Vytautui Kanapeckui, Utenos autobusų parko – Broniui Neliupšiui, Gintautui Baltrūnui, Kęstučiui Žygeliui, Petrui Prušinskui, bendrovės „Skuodo autobusų stotis“ vairuotojui Vytautui Šakeniui, Rokiškio autobusų parko vairuotojams Algimantui Samavičiui ir Vytautui Steniuliui.

Kriterijai – griežti

IRU generalinė asamblėja vairuotojams apdovanojimus skiria nuo 2007-ųjų.

Vertinimo kriterijai vairuotojams, nustatyti Ženevoje įsikūrusios IRU, yra gana griežti. Visų pirma, vairuotojas turi būti mažiausiai dvidešimt metų vežęs keleivius, o darbdavys per visą šį laiką jo darbu būtų patenkintas.

Be to, vairuotojas mažiausiai penkerius metus turi būti dirbęs toje pačioje įmonėje, kaip profesionalas nuvažiavęs mažiausiai milijoną kilometrų ir dėl savo kaltės nepatyręs rimtų avarijų ar eismo įvykių. Dar viena sąlyga – per pastaruosius penkerius metus jis neturi būti rimtai pažeidęs kelių eismo, muitinės taisyklių ir neturėjęs administracinių nuobaudų.

Vairuotojas IRU apdovanojimą gali gauti tik vieną kartą gyvenime.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.