Hamburgo viešojo transporto įmonė pirks 50 vandenilinių autobusų

07 rugpjūčio 05:07 2020 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

„Hamburger Hochbahn AG“ paskelbė konkursą 50-čiai vandenilinių autobusų pirkti. Jie į miestą turėtų atvykti 2021–2025 m. Konkurso specifikacijoje reikalaujama, kad autobuso nuvažiuojamas atstumas būtų ne mažesnis kaip 300 km standartinio ilgio autobusams ir 230 km – sudvejintoms transporto priemonėms.

Bendrovės tikslas – iki 2030 m. atsisakyti dyzelinu varomų auobusų, rašo hamburg-news.

Elektriniai autobusai ir vandenilinės transporto priemonės

Šiuo metu vien tik elektra varomi autobusai nuvažiuoja 150 ar 200 kilometrų, priklausomai nuo kartos. Elektrinių autobusų šiuo metu rinkoje daug, jas siūlo kone visi Europos autobusų gamintojai.  „Hochbahn“ turi patirties ir vandenilio technologijų srityje. Bendrovė išbandė hibridinius degalus nuo 2014 ir 2019 metų „Line 109“, toliau tobulino juos su gamintoju.

Kuro elementus naudojantys hibridiniai autobusai važiuoja naudodami elektrą. Vandenilis ir deguonis reaguoja sudarydami vandenį ir išskirdami elektros energiją. Stabdant aukštos įtampos akumuliatorius įkraunamas vadinamuoju rekuperacijos būdu, o baterijos išskiriama energija sunaudojama, kai autobuso variklis užvedamas. Išmetamas tik vanduo ar garai. Kuro elementus naudojantys autobusai važiuoja tyliai.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka