„Hiperkilpa” gali tapti nauja viešojo transporto rūšimi

vasario 12 05:14 2015 Spausdinti straipsnį Įdomybės

JAV, Teksase, planuojama diegti itin originalią eksperimentinę viešojo transporto rūšį.

Verslininkas ir išradėjas Elonas Maskas, vadovaujantis kompanijoms „SpaceX“, „Tesla Motors“ ir „SolarCity“, planuoja JAV pastatyti bandomąjį kompleksą savo „ateities transportui“, dar vadinamam „hiperkilpa“ (Hyperloop).

„Hiperkilpa“ kol kas dar kuriama. Teigiama, jog tai bus itin greita transporto priemonė, judanti vamzdžiais, iš kurių išsiurbtas oras. Remiantis E. Masko sumanymu, kapsulės su keleiviais judės vamzdžių sistema, esančia ant estakadų ar po žeme.

„Statysime bandomąją trasą „hiperkilpai“, kad kompanijos ir tyrėjų komandos galėtų išbandyti savo idėją realybėje. Veikiausiai tai bus daroma Teksase“, – sako E. Maskas.

Jis taip pat pabrėžė, jog svarstoma galimybė „rengti kasmetes studentų varžybas, persikeliant „hiperkilpos“ transportu“.

Išradėjas tikisi, jog kelionė iš Los Andželo iki San Francisko (atstumas – 550 kilometrų) naująja transporto rūšimi užtruks 30 minučių. Vidutinis jos greitis turėtų būti daugiau nei 900 km/val. Tokios trasos tiesimo darbai, E. Masko apskaičiavimais, kainuotų apie 6 mlrd. dolerių, darbai truktų apie dešimtį metų. Lėšų projektui įgyvendinti ketinama gauti iš privačių investuotojų.

eBus.lt

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.