Šiauliuose bus nupirkta naujesnių autobusų

rugsėjo 03 06:04 2014 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Šiaulių miesto savivaldybė pritarė bendrovės „Busturas“ miesto autobusų parko atnaujinimo projektui. Iki metų pabaigos miesto gatvėse turėtų pasirodyti apie dešimtį naujesnių žemagrindžių transporto priemonių.

„Mūsų siekis – kad mieste važinėtų tik žemagrindžiai, pritaikyti žmonėms su negalia, mamoms su vaikais ar vyresnio amžiaus žmonėms autobusai. Todėl džiugu, kad savivaldybė nusprendė skirti lėšų naujesniems, modernesniems autobusams įsigyti“, – sako bendrovės „Busturas“ generalinis direktorius Tomas Bielinskas.

Iš viso ketinama nupirkti ne mažiau nei devynis 8-11 metų senumo standartinius 12 metrų ilgio autobusus. Autobusai bus perkami iš savivaldybės biudžeto lėšų. Remiantis savivaldybės sprendimu, 2015-aisiais bendrovei „Busturas“ skirta milijonas litų, o 2016-aisiais – pusė milijono litų.

„Artimiausiu metu skelbsime konkursą autobusams pirkti. Tikimės, jog autobusai miesto gatvėse pasirodys dar šiais metais“, – sako T. Bielinskas.

Į Šiaulius jau atvyko pagal Klimato kaitos specialiąją programą „Mažai taršių miesto autobusų keitimas, atnaujinant autobusų parko transporto priemones“ įsigytas suspaustomis gamtinėmis dujomis ir elektra varomas „Castrosua Tempus Hybrid“. Netrukus šiauliečiai turėtų sulaukti ir aštuonių suspaustas gamtines dujas naudojančių „Castrosua City Versus Citelis CNG“.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.