Žiemos trasoje paaiškėjo geriausi autobusų vairuotojai

14 vasario 11:02 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Vasario 14-ąją bendrovėje „Vilniaus viešasis transportas” surengtos vairuotojų meistriškumo varžybos, skirtos Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Šia proga varžybos vyko jau keturioliktąjį kartą. Į figūrinio vairavimo trasą stojo devyni geriausiai Kelių eismo taisyklių testus išsprendę vairuotojai.

Be to, į finalinę konkurso dalį pateko tik vairuotojai, per pastaruosius metus neturėję nuobaudų už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, darbo drausmės pažeidimų, vairuotojo pareiginių nuostatų, darbo tvarkos taisyklių bei vairuotojų darbų saugos instrukcijų pažeidimų.

„Siekiame, kad varžybose galėtų dalyvauti tik pavyzdingai savo darbą atliekantys vairuotojai”, – sakė bendrovės „Vilniaus viešasis transportas” generalinis direktorius Gintaras Nakutis.

Figūrinio vairavimo trasa šįkart buvo gerokai sudėtingesnė nei ankstesniais metais. Be jau tradicinių rungčių – autobuso pastatymo į garažą, slalomo rungties, vairuotojai turėjo išvingiuoti pailgintą 18 metrų autobusą žiedine trasa.

Už gairelės nuvertimą ar lietimą, taip pat už kitos rungties neįvykdymą, vairuotojams buvo skiriama 60 sekundžių bauda. Neįvykdę užduoties vairuotojai buvo diskvalifikuojami.

Gana sudėtingą trasą vairuotojai privalėjo įveikti per penkiolika minučių. Neišsitekę laike buvo diskvalifikuojami.

Toli gražu ne visiems vairuotojams pavyko „sutilpti” į numatytą laiko limitą. Net keturi vairuotojai šįkart buvo diskvalifikuoti.

Pirmąją vietą laimėjo ir nugalėtojo taure buvo apdovanotas Anatolijus Medeiša. Spręsdamas KET testą, jis padarė vos vieną klaidą, o trasą nepadaręs nė vienos klaidos įveikė per 9,16 min. A. Medeišai įteikta nugalėtojo taurė, jam suteikta aukštesnė kvalifikacijos klasė.

Antrąją vietą užėmė Ruslanas Šilko. Trasą jis įveikė greičiau nei nugalėtojas – per 8,34 min. – tačiau viena klaida bei viena baudos minutė nustūmė jį į antrąją vietą. Jo laikas – 9,34 min.

Trečias liko be klaidų KET testą išsprendęs Arūnas Paukštis. Jo sugaištas laikas trasoje – 9,48 min. Antrosios ir trečiosios vietos laimėtojams taip pat suteikta aukštesnė kvalifikacijos klasė. Be to, pirmųjų trijų vietų laimėtojai įgijo teisę dalyvauti respublikinėse vairuotojų meistriškumo varžybose.

Trasą taip pat pavyko sėkmingai įveikti Arvydui Tumoniui (11,38 min.) ir Jonui Miškiniui (12,54 min.). Be to, varžybų pabaigoje jau tradiciškai varžybų trasa pravažiavo bendrovės „Vilniaus viešasis transportas” generalinis direktorius Gintaras Nakutis bei autobusų parko vadovas Jurijus Zaranka.

Pasak UAB „Vilniaus viešasis transportas” darbuotojų profsąjungos pirmininko Jono Dekaminavičiaus, džiugu, jog vairuotojų meistriškumo varžybos tapo gražia tradicija. „Tai – puiki proga vairuotojams pademonstruoti savo meistriškumą, įvertinti savo jėgas. Be to, tai ir geras stimulas pasitikrinti teorines žinias”, – sakė J. Dekaminavičius.