Kauno autobusai pritaikyti vežti dviračius

balandžio 23 03:42 2012 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika

Nuo šiandien, balandžio 23-iosios, kauniečiai miesto autobusais galės vežtis dviračius. Į Kauno gatves išvažiavo pirmieji autobusai, kurių priekyje sumontuoti specialūs įtaisai dviračiams tvirtinti.

Vienas iš autobusų balandžio 20-ąją pristatytas Kauno Rotušės aikštėje drauge su ką tik į miestą avykusiais naujutėliais „Solaris Urbino 12 CNG“.

Pasak bendrovės „Kauno autobusai“ generalinio direktoriaus Mindaugo Grigelio, pirmieji įtaisai dviračiams vežti pritvirtinti prie keturių trečiuoju maršrutu važinėjančių autobusų. Šis maršrutas pasirinktas neatsitiktinai – jis ilgas, driekiasi tarp dviejų ligoninių, per miesto centrą ir didžiuosius mikrorajonus.

Įtaisai dviračiams vežti pagaminti Jungtinėse Amerikos Valstijose. Vienu metu autobusu galima vežti du dviračius.

Planuojama, jog darbo dienomis miestiečius veš trys, o poilsio – du autobusai su laikikliais dviračiams vežti. Bilietas dviračiui kainuos tiek pat, kiek ir papildomam bagažui. „Įsigyjant bilietą autobuse, dviratininkui teks sumokėti už jo vežimą du litus. Beje, keleiviai, kurie važiuoja besinaudodami lengvatomis, už dviračio vežimą privalės mokėti visą kainą“, – sako M. Grigelis.

Kauno miesto savivaldybė nustatė tvarką, remiantis kuria dviratininkai galės gabentis dviratį autobusu. Sulipus į transporto priemonės saloną visiems keleiviams, dviratininkas turės pranešti vairuotojui, kad nori su savimi vežtis dviratį. Vairuotojui pritvirtinus dviratį ir grįžus į autobusą, dviratininkas susimokės už važiavimą bei vežamą dviratį. Jis privalės iš anksto pasakyti vairuotojui, kurioje stotelėje ketina išlipti.

„Stebėsime, ar mūsų pasiūlyta naujoji dviračių vežimo paslauga patiks kauniečiams, ar ji pasirodys reikalinga. Jei eksperimentas pasiteisins, laikiklius tvirtinsime ir prie kitais maršrutais važinėjančių autobusų“, – sako M. Grigelis.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukosrašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.