Kaunui – rekordinė 21,5 mln. eurų paskola ir tarptautinės finansinės institucijos pasitikėjimas

spalio 15 04:05 2020 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

UAB „Kauno autobusai“ šių metų rugsėjo 28 d. pasirašė ilgalaikę 21,5 mln. eurų paskolos sutartį su Europos Tarybos vystymo banku. Itin palankiomis sąlygomis bendrovei suteikta paskola turės būti sugrąžinta lygiomis dalimis iki 2029 metų pabaigos. Ja bendrovė apmokės investiciją 100 naujų MAN Lion‘s City 12 markės autobusų.

 

 

Europos Tarybos vystymo bankas finansuoja daugiau nei 90 procentų autobusų vertės. Likusią investicijos dalį UAB „Kauno autobusai“ 2019 metais apmokėjo iš sukaupto ankstesnių laikotarpių pelno.

Kaip ir daugumą tokių tarptautinių finansinių organizacijų, Paryžiuje 1954 metais įsteigtas Europos Tarybos vystymo bankas kelia itin aukštus reikalavimus savo klientams ir finansuojamiems projektams. Bankas vertina ne tik projekto ekonominę logiką ir finansinį tvarumą. Prieš suteikiant paskolą, bankas atlieka veiklos, socialinės politikos aplinkosaugos bei veiklos skaidrumo vertinimą. Ne mažiau svarbus ir finansuojamo projekto viešųjų pirkimų procesas ir procedūros. Autobusų ir troleibusų pirkimai privalėjo būti ne tik konkurencingi ir nepriekaištingai įvykdyti, bet ir atitikti banko viešųjų pirkimo politiką ir taisykles.

Per paskutinius 5 metus bendrovė investavo daugiau nei 65 mln. eurų į transporto parko ir infrastruktūros atnaujinimą. Nupirkti 50 mažos talpos ir 125 standartinės talpos autobusai, 85 troleibusai. Per ateinančius metus bendrovė suplanavus pakeisti likusius 78 seniausius autobusus. Kauno miesto vežėjas kasmet modernizuoja ir dalį troleibusų kontaktinio tinklo, kuris ilgainiui leis miesto žaliajam transportui važiuoti kur kas didesniu greičiu. Artimiausiu metu bendrovė pakeis ir elektroninio bilieto sistemą.

2019 m. įgyvendintų investicijų dėka, bendrovė klimato kaitą sukeliančių anglies dvideginio dujų emisiją sumažino daugiau nei 5 procentais. Šis miesto viešojo transporto parko atnaujinimas leis dar mažiausiai 8 procentais sumažinti bendras CO2 metines emisijas, lyginant su 2020 metais. Miesto viešuoju transportu įvykdoma daugiau nei 35 procentai visų mieto kelionių. Tuo tarpu bendrovės keleivių vežimo veiklos oro taršos emisija sudaro mažiau nei 10 procentų viso miesto transporto pagaminamo CO2.

Jau 2021 metais bendrovė su 100 naujų hibridinių autobusų užtikrins beveik pusę visų keleivių vežimo autobusais paslaugų apimtis. Kelionės komforto pokytį pajus beveik pusė keleivių keliaujančių autobusais.

Bendrovės „Kauno autobusai“ informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka