Keleivių vežėjų delegaciją priėmė susisiekimo viceministras

27 birželio 06:08 2017 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Vakar, birželio 26-ąją, keleivių vežėjų delegacija, kurią sudarė asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Vytautas Milėnas, sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis, vyriausiasis specialistas Jevgenijus Stolovickis, Keleivinio transporto tarybos pirmininkas Rimantas Martinavičius, TOKS generalinis direktorius Arūnas Indrašius, bendrovės „Jonavos autobusai“ direktorius Otaras Urbanas, lankėsi Susisiekimo ministerijoje, kur juos priėmė viceministras Paulius Martinkus.

Vežėjai iškėlė klausimus dėl Kelių transporto kodekso pakeitimų, taip pat dėl VKTI reorganizavimo bei dėl keleivinio transporto ateities vizijos.

„Norėjome sužinoti ministerijos poziciją dėl konkursų tolimojo susisiekimo vežėjams parinkti. Viceministro teigimu, reglamentai ir direktyvos dėl konkurencijos turi galioti, apie jų įsigaliojimo atidėjimą negali būti kalbos. Ministerija teisės aktus tvarkys taip, kad būtų užtikrinta konkurencija“, – pasakoja J. Stolovickis.

Jo teigimu, artimiausiu metu ministerija žada pateikti „Linavai“ maršrutų paketus, į kuriuos įeis ir pelningesni, ir mažiau pelningi maršrutai. Vežėjai apie juos bus informuoti artimiausiu metu. „Viceministras nurodė, kokie bus pagrindiniai vežėjų atrankos rodikliai. Vežėjai bus parenkami remiantis Koncesijų įstatymu“, – aiškina J. Stolovickis.

Vežėjai išreiškė susirūpinimą ir dėl nelegalių vežėjų, kurie iki šiol Lietuvoje klesti: skelbiasi apie teikiamas paslaugas internete, kabina skelbimus kitose vietose. „Viceministras paragino teikti pasiūlymus, kaip būtų galima spręsti šią problemą“, – sako J. Stolovickis.

Valstybinės kelių transporto inspekcijos vadovo susitikime nebuvo, tad ir klausimas dėl įstaigos reorganizavimo nebuvo svarstomas.

 

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka