Lietuvos ateities transportui kurti – didelės galimybės

lapkričio 10 04:39 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Susisiekimo ministerija, siekdama paskatinti mokslinių tyrimų ir technologinę plėtrą, inovacijų diegimą Lietuvos transporto sektoriuje, telkia šalies įmones ir mokslo atstovus bendradarbiauti, dalyvaujant Europos Sąjungos (ES) programoje „Horizontas 2020“. Ši programa yra didžiausia ES mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programa, kurios 2014–2020 m. biudžetas – apie 80 mlrd. eurų. Transporto tematikai skirta 6,34 mlrd. eurų.

„Lietuvos galimybės pasinaudoti šia programa yra tikrai realios. Tai moksliniai tyrimai infrastruktūrai, informacinės ir ryšių technologijos, privataus ir viešojo sektoriaus partnerystė, išmanaus, švaraus ir integruoto transporto sistema. Nesame maži ir galime nemažai. Tereikia matyti tolesnį horizontą, imtis iniciatyvos ir rengti projektus“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Pasak ministro, nors pagal bendrą inovatyvumo indeksą Lietuva atsilieka nuo ES vidurkio, mūsų transporto įmonės ir mokslas tikrai turi potencialo siekti šalies inovacijų sistemos efektyvumo.

Šiandien Susisiekimo ministerijoje vyko informacinis renginys Lietuvos transporto įmonių atstovams, mokslininkams, tyrėjams ir ekspertams apie ES paramos galimybes moksliniams tyrimams, eksperimentinei plėtrai ir inovacijoms.

Programa „Horizontas 2020“ yra strategijos „Europa 2020“ pavyzdinės iniciatyvos „Inovacijų sąjunga“, skirtos Europos konkurencingumui visame pasaulyje didinti, viena pagrindinių įgyvendinimo priemonių.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.