LTSA rekomenduoja vežėjams nelaukti pereinamojo laikotarpio termino pabaigos ir atsinaujinti savo transporto priemonėse įrengtus antrosios kartos pirmosios versijos išmaniuosius tachografus

28 birželio 03:26 2024 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Pagal Europos Komisijos kelių transporto komiteto posėdžio sprendimą, nuo šių metų  sausio 11 d. Europos Sąjungoje pirmąkart registruojamos ir eksploatuojamos transporto priemonės turi būti tik su antrosios kartos antrosios versijos tachografais. 

Transporto priemonės, kurios pirmąkart registruotos Europos Sąjungoje laikotarpiu nuo 2023 m. rugpjūčio 21 d. iki gruodžio 31 d. imtinai turės atsinaujinti esamus antrosios kartos pirmosios versijos tachografus į naujus antrosios versijos tachografus iki 2025 m. rugpjūčio 18 d. Per šį laikotarpį Lietuvoje vežėjams už senesnės versijos (antrosios kartos pirmosios versijos) tachografų naudojimą administracinė atsakomybė nebus taikoma.

LTSA rekomenduoja vežėjams nelaukti 2025 m. rugpjūčio 18 d. termino ir esant galimybei kaip galima greičiau pasikeisti tachografus į naujuosius, taip mažinant riziką, kad jų transporto priemonės bus sustabdomos ir sulaikomos, kol bus išsiaiškintos aplinkybės.

Antrosios kartos išmaniojo tachografo įrengimo ir keitimo grafikas (transporto priemonėms vykdančioms veiklą užsienio šalyse).

tachogr.png

LTSA informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka