Marijampolės mieste išbandomas elektrinis autobusas

18 gegužės 12:50 2021 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

UAB „Marijampolės autobusų parkas“ darbuotojai ir miesto gyventojai jau daugiau kaip mėnesį laiko turi galimybę išbandyti naują, elektra varomą autobusą – „Yutong U12“. Autobusą demonstraciniais tikslais patikėjo UAB „Busnex”, kuri yra oficiali „Yutong Bus” – didžiausios autobusų tiekėjos pasaulyje, pirmaujančios atsinaujinančios energijos technologijose atstovė Lietuvoje.

Žemagrindis miesto tipo elektrinis autobusas yra ypatingai draugiškas aplinkai, varomas vien tik elektros energija, todėl yra priskiriamas „visiškai švarių” transporto priemonių kategorijai.

Autobuso salonas labai erdvus: iš viso vienu metu gali keliauti  daugiau kaip 80 keleivių. Viduje įrengtos 25 sėdimos ir 54 stovimos vietos, o taip pat 2 vietos žmonėms, turintiems judėjimo negalią. Keleivių patogumui ir saugumui užtikrinti autobuse įrengta vaizdo stebėjimo sistema, USB krovimo lizdai, modernus apšvietimas bei efektyvi šildymo ir vėdinimo sistema.

Vairuotojo darbo vietai gamintojas taip pat skyrė ypatingą dėmesį: ergonomiška aplinka, skaitmeninis prietaisų skydelis, parkavimo jutikliai, kelio eismo juostų palaikymo sistema, atstumo palaikymo nuo priekyje važiuojančios transporto priemonės sistema ir tai tik dalis įrangos, kuri padeda keliauti saugiai ir komfortiškai.

Autobuse sumontuotos 423 kWh talpos baterijos, kurios gamintojo teigimu, vienu įkrovimu leidžia nuvažiuoti ne mažesnį kaip 400 km atstumą. Tačiau UAB „Marijampolės autobusų parkas“ darbuotojai pastebi, jog testuojant autobusą pilnai pakrauta baterija galima įveikti ir kur kas ilgesnį atstumą.

Svarbu paminėti, kad vežėjams eksploatuojant elektra varomą transporto priemonę taip pat labai svarbus ir transporto priemonės įkrovimo laikas. Elektrinis autobusas „Yutong U12“ bandymams yra pateiktas kartu su greito įkrovimo stotele, kuri šį autobusą gali pilnai įkrauti vos per 3,5 val.

Kinijoje, Zhengzhou mieste, kur yra pagamintas šis autobusas, jau kursuoja daugiau kaip šeši tūkstančiai tokių elektrinių autobusų, tačiau būtent šis „Yutong U12“ – pagamintas išskirtinai Europos rinkai. Nors autobuso varančioji pavara yra identiška kaip ir Kinijos rinkoje eksploatuojamuose modeliuose, tačiau išorės ir vidaus dizaino sprendimai bei įranga – unikali. Būtent su šiuo modeliu gamintojas pasiruošęs užsitarnauti vežėjų ir keleivių pasitikėjimą Europos keliuose. Autobusui įveikus pirmuosius 50 tūkstančių kilometrų Lenkijoje ir Lietuvoje į Marijampolės autobusų parką iš Kinijos atvyko inžinierių grupė, kurie išsamiai tikrina autobuso techninę būklę ir toliau kartu atlieka bandomuosius važiavimus su UAB „Marijampolės autobusų parkas“ darbuotojais.

Autobusas svečiuosis mūsų mieste – iki gegužės 31 d. todėl kviečiame visus marijampoliečius keliauti miesto viešuoju transportu ir susipažinti su transporto pasaulio naujienomis iš arti!

Marijampolės autobusų parko informacija ir nuotrauka