Prieš vasarą – dar daugiau dviratininkams pritaikytų „Kautros“ autobusų

gegužės 04 03:28 2012 Spausdinti straipsnį Patirtis

Keleivių vežimo bendrovė „Kautra“, tęsdama draugiškų santykių su dviratininkais tradicijas, šiemet dviračiams vežti pasiūlys dvigubai daugiau specialiai parengtų autobusų.

„Kautra“ tarpmiestiniais maršrutais keleivių dviračius nemokamai veža nuo 2010 metų. Pernai dviračių gabenimo įranga buvo sumontuota 20 autobusų, šiemet – jau beveik 40-tyje.

Lietuvos dviratininkų bendrijos pirmininkas Linas Vainius teigė, kad dviratininkai jau įvertino galimybę patogiai vežti dviračius autobusais.

„Kautra“ ne tik skelbiasi, kad yra dviratininkams draugiškas vežėjas, bet taip ir elgiasi. Ypač gerai techniškai įgyvendinta galimybė dviračius pritvirtinti prie autobuso gale esančių laikiklių“, – sakė L. Vainius.

Anot L. Vainiaus, dviratininkai savo dviračius autobusais dažniausiai gabenasi į pajūrį, kur yra dviračių trasos. Jis taip pat siūlo keliauti ir į Druskininkus, kur taip pat įrengti geri dviračių takai.

„Dviratininkų pamėgtais maršrutais autobusai važiuoja su specialia, dviračių vežiojimui pritaikyta, įranga. Šiemet specialūs laikikliai sumontuoti ne tik tarpmiestiniuose, bet ir kai kuriuose priemiestiniuose autobusuose, taip pat iki 19 keleivių gabenančiuose mažuosiuose autobusuose “, – sakė „Kautros“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas, kuris taip pat laisvalaikiu mėgsta važinėti dviračiu.

„Kautros“ autobusai, vežantys dviračius, svetainėje www.autobusubilietai.lt yra pažymėti dviračio simboliu. Šioje svetainėje pateikti ir populiarūs dviračių maršrutai pajūryje, Druskininkuose, Šiauliuose, Zarasuose.

Dviratininkas, įsigijęs keleivio bilietą važiuoti „Kautros“ tarpmiestiniu autobusu, gali dviratį autobuso bagažo skyriuje vežti nemokamai. Autobusų vairuotojai bus dėkingi, jei dviratininkai gabens švarius dviračius, padės juos įdėti į bagažo skyrių ar pritvirtinti autobuso gale.

„Kautros“ autobusais dviračius gali gabenti ir keliaujantys asmeniniu transportu. Jų dviračiai už mokestį nuvežami į pageidaujamą stotį ar stotelę, naudojantis siuntų autobusais terminalais (www.siuntosautobusais.lt). Dviračio gabenimo kaina priklauso nuo atstumo ir svyruoja nuo 12 iki 25 Lt.

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.