Pusšimtis sostinės autobusų įsikurs 2-ajame troleibusų parke

birželio 05 04:15 2013 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika

Tęsėdami pažadą taupyti, sostinės vežėjai dalį miesto autobusų perkels į Justiniškėse įsikūrusį 2-ąjį troleibusų parką.

„Šiuo metu jau baigiame persikraustymo darbus. Pertvarkome techninės priežiūros dirbtuves, kad čia būtų galima prižiūrėti ne tik troleibusus, bet ir autobusus. Be to, visi parko remontininkai stažavosi autobusų parke, kad įsigilintų į autobusų priežiūros subtilybes“, – pasakoja bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ technikos direktorius Juozas Grabys.

Pasak jo, 2-ajame troleibusų parke įsikurs 20 trumpų ir 27 ilgi autobusai. Iš Justiniškių jiems bus patogiau pasiekti Fabijoniškes, Pašilaičius, Pilaitę, Grigiškes, Žemuosius Panerius bei stotį. „Apskaičiavome, kad ekonomija sumažinus vadinamąją nulinę autobusų ridą turėtų būti ženkli“, – sako J. Grabys.

Netoli 2-ojo autobusų parko įsikūrusi UAB „Luktarna“ degalinė, kuri bus pritaikyta ir autobusams. „Šiuo metu degalinė pertvarkoma, statoma nauja kolonėlė, kad joje dyzelino į bakus galėtų prisipilti ne tik lengvieji automobiliai, bet ir autobusai“, – kalba J. Grabys.

Dar viena problema, kurią reikia išspręsti vežėjams – didesnė aikštelė autobusams statyti. „Šiuo metu dalis 2-ojo autobusų parko teritorijos yra išnuomota savivaldybės įmonei „Grinda“. Tačiau šiuo metu įmonei jau skirta teritorija Naujojoje Vilnioje, ir artimiausiu metu aikštelė bus atlaisvinta“, – sako J. Grabys.

Pasak „Vilniaus viešojo transporto“ technikos direktoriaus, 47 autobusų perkraustymas į Justiniškių gatvę – tik pirmasis etapas. Ateityje 2-ajame troleibusų parke žadama laikyti apie šimtą autobusų.

Vežėjai viliasi, jog persikraustymo darbus bus galima pradėti jau šių metų liepą.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.