Į sostinės gatves sugrįžta privatūs vežėjai

spalio 09 04:25 2013 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika

Liepos pradžioje į Vilniaus gatves neišvažiavo privačių vežėjų autobusai bei mikroautobusai. Tarybos nariams nepritarus sprendimui įtraukti juos į vieningą viešojo transporto sistemą, šiems vežėjams neliko galimybės dirbti mieste.

Tačiau jau liepos viduryje bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ paskelbė konkursą keleivių vežimo vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutais paslaugoms pirkti.

Vienas nugalėtojas jau paaiškėjo

Viešųjų pirkimų konkursas skelbtas keturioms maršrutų grupėms – tiek vežėjams mikroautobusais, tiek ir didžiaisiais autobusais.

Konkurso vokai atplėšti rugsėjo 24-ąją. Bendrovė „Vilniaus viešasis transportas” sulaukė keturių privačių vežėjų pasiūlymų: po vieną įmonę panoro vežti keleivius pirmojoje ir antrojoje grupėse numatytais maršrutais, du – kevirtojoje. Trečiojoje grupėje nesulaukta nė vieno pasiūlymo.

Nugalėtojas kol kas paaiškėjo tik vežti keleivius pirmojoje grupėje numatytais maršrutais.

„Jau šią savaitę planuojame pasirašyti sutartį su konkurso laimėtoju. Kitą savaitę pristatytuose mikroautobusuose įdiegsime elektroninio bilieto sistemą, taigi pirmieji privatūs mikroautobusai į miesto gatves išvažiuos spalio pabaigoje ar lapkričio pradžioje”, – sako bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ generalinis direktorius Gintaras Nakutis.

Mieste pirmiausia pasirodys septyni privatininkų mikroautobusai. „Iš anksto norėčiau perspėti: miestiečiai, pamatę transporto priemonę, nepapuoštą jau įprastais mūsų įmonės logotipais, neturėtų sutrikti: joje galios ta pati atsiskaitymo už važiavimą sistema, ta pati Vilniečio kortelė“, – aiškina G. Nakutis.

Kiti – vėliau

Vežti keleivius antrojoje grupėje numatytais maršrutais taip pat sulaukta vieno pasiūlymo, tačiau jį teko atmesti dėl tam tikrų formalių dalykų. Šiai maršrutų grupei, kaip ir trečiajai, konkursas bus skelbiamas iš naujo.

Nustatytas ir vienas nugalėtojas vežti keleivius ketvirtojoje grupėje numatytu maršrutu. „Remiantis viešųjų pirkimų įstatymu ir konkurso sąlygomis, sutartį galėsime pasirašyti tik po penkiolikos dienų. Taigi į ketvirtojoje grupėje numatytus maršrutus privatūs vežėjai didžiaisiais autobusais turėtų išvažiuoti tik lapkričio viduryje“, – sako G. Nakutis.

Reikalavimai – tiek paslaugos kokybei, tiek transporto priemonėms

Remiantis konkurso sąlygomis, privatūs vežėjai sudarys sutartį vežti keleivius numatytais maršrutais pusę metų. Šis terminas galės būti pratęstas dar vieną kartą, vėl gi ne ilgesniam nei šešių mėnesių laikotarpiui. „Visos pajamos, gautos už keleivių vežimą pagal sudarytas paslaugų sutartis, atiteks mūsų bendrovei. Mes savo ruožtu su vežėjais atsiskaitysime už kilometrus, nuvažiuotus vykdant paslaugų teikimo sutartį pagal atitinkamo maršruto patvirtintą tvarkaraštį“, – aiškina G. Nakutis.

Už elektroninio bilieto įrangos sumontavimą bei įdiegimą atsakinga bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“, o už jos tinkamą naudojimą – vežėjas.

Numatoma ir daugiau reikalavimų privatiems vežėjams. Jie privalės važinėti numatytais maršrutais, pagal patvirtintus tvarkaraščius. Keleiviai turės įprasti, jog mikroautobusai stoja ne keleiviui paprašius, o tik stotelėse. Jų tvarkaraščius bus galima rasti įprastuose stenduose viešojo transporto stotelėse ir SĮSP interneto svetainėje.

Numatytos ir atitinkamos bausmės vežėjams už įvairius pažeidimus, taip pat reikalavimai transporto priemonėms: jos turės būti techniškai tvarkingos, švarios viduje bei išorėje, pakankamai talpios, geros estetinės išvaizdos ir pan. Visos jos privalės būti apdraustos privalomuoju transporto priemonių valdytojų (vairuotojų) civilinės atsakomybės draudimu.

Priminsime maršrutų grupes, kurioms buvo skelbti konkursai:

I maršrutų grupė:

1. Maršrutas Nr.9 „Agrastų st. – Zuikių g.“;

2. Maršrutas Nr.20 „Žemieji Paneriai – Mūrinė Vokė – Lazdynai“;

3. Maršrutas Nr.28 „Žemieji Paneriai – Grigiškės“.

II maršrutų grupė:

1. Maršrutas Nr.13 „Žemasis Pavilnys – Markučiai – Stotis – Vilkpėdė“;

2. Maršrutas Nr.58 „Stotis – Dzūkų g. – Kalnėnai“;

3. Maršrutas Nr.61 „Stotis – Kuprioniškės – Nemėžis“;

4. Maršrutas Nr.82 „Stotis – Salininkai – Miškiniai – Juodšiliai“.

III maršrutų grupė:

1. Maršrutas Nr.14 „Grigaičiai – Parko – Arimų g.“;

2. Maršrutas Nr.15 „Antakalnis – Turniškės“;

3. Maršrutas Nr.38 „Antakalnis – Dvarčionys – Šilėnų g.“;

4. Maršrutas Nr.57 „Ateities g. – Bajorai“;

5. Maršrutas Nr.87 „Ozo g. – Didlaukio g. – Jeruzalė – Molėtų pl. – Vanaginė“;

6. Maršrutas Nr.115 „Antakalnis – Rokantiškės – Parko g.“;

7. Maršrutas Nr.116 „Bukčiai – Gudelių šilas – Žvėrynas“

IV maršrutų grupė:

1. Maršrutas Nr.40 „Fabijoniškės – S.Stanevičiaus – Centras“;

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.