Susitikime su Susisiekimo ministerijos atstovais – dėmesys ir keleiviniam transportui

kovo 05 05:13 2015 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika

Asociacijos „Linava“ prezidiumo daugumos atstovai susitiko su šalies susisiekimo ministru Rimantu Sinkevičiumi bei kitais ministerijos atstovais, departamentų vadovais.

Per dvi valandas trukusį pokalbį dėmesio skirta ir keleiviniam transportui.

„Daugiausia, žinoma, kalbėta apie krovinio transporto pastaruoju metu patiriamus iššūkius. Tačiau apsvarstyta ir keletas klausimų, aktualių mums, keleivių vežėjams“, – sako asociacijos „Linava“ viceprezidentas Rimantas Martinavičius.

Vienas iš klausimų – dėl atsiskaitymo už lengvatomis besinaudojančių keleivių vežimą funkcijos perkėlimo valstybei. „Šiuo metu, kaip žinia, su vežėjais atsiskaito savivaldybės. Kaip rodo patirtis, vežėjams už vežtus lengvatomis besinaudojančius keleivius atlyginama ne visada – savivaldybės dažnai pritrūksta pinigų. Jei pinigai vežėjams būtų mokami iš valstybės biudžeto, jie įmones galbūt pasiektų lengviau“, – aiškina R. Martinavičius.

Susisiekimo ministro teigimu, tai – ne ministerijos kompetencija. Tačiau iš esmės ministras keleivių vežėjų pageidavimams pritaria ir žadėjo pagelbėti bendradarbiaudamas su Savivaldybių asociacija, kitomis institucijomis.

Kalbėta ir apie ES lėšų skyrimą viešajam transportui 2014-2020 metų finansavimo laikotarpiui. „Ministro teigimu, miestai, norintys gauti finansavimą parkams atnaujinti, prieš tai turės parengti vadinamuosius darnaus judumo planus. Tai užtruks, todėl galima teigti, jog be 2016-ųjų miestai naujų autobusų nesulauks. Šiuo metu rengiami programavimo dokumentai, tikslinama, kam ir kiek lėšų žadama skirti“, – kalba R. Martinavičius.

Pasak jo, ministro manymu, autobusų parkai turėtų patys labiau stengtis atnaujinti keleivinio transporto priemonių parkus. Europinė parama – tik lašas jūroje, kuri tikrai nepadės atsinaujinti iš esmės.

„Su ministru aptarėme ir autobusų parkų atnaujinimo perspektyvas, kad būtų ieškoma būdų, kaip pakeisti įstatyminę aplinką, kad vežėjai gautų lengvatų pirkdami naujus autobusus ar troleibusus. Kaip žinia, Lietuvos autobusų ir troleibusų parkas yra seniausias Europoje, didžioji dalis čia važinėjančių transporto priemonių – senesnės nei dešimties metų. Deja, sulaukėme ministerijos atstovų atsakymo, kad lengvatų nėra ir nebus, kadangi vienokios ar kitokios paramos skyrimui naujiems autobusams pirkti prieštarauja Europos Sąjungos direktyvos“, – kalbėjo R. Martinavičius.

Susitikime be R. Martinavičiaus dalyvavo „Linavos“ prezidiumo nariai Vytas Bučinskas, Erlandas Mikėnas ir Artūras Rutkauskas.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.