Švenčionių savivaldybės paskelbtas laimėtoju „Meteorit turas“ pats prašosi apsaugos nuo savivaldybės

26 vasario 05:28 2016 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai

apie-svirkaStengdamasi išstumti iš keleivių vežimo rajone vietinę įmonę UAB „Svirka“, savivaldybės valdžia veikė kaip 1990-ųjų „berniukai“ – ėjo per galvas ir per įstatymus. Galop pridirbo tokio jovalo, kad net (kol kas, tiesa, tik savivaldybės) laimėtoju pripažintas „Meteorit turas“ (Visagino įmonė) tuo nesidžiaugia.

 

 

Kodėl savivaldybė taip stengėsi apeiti Viešųjų pirkimų įstatymą ir nevykdė konkurso skaidriausiu būdu – per Centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą? Kaip ten sakė Ukrainos ministras A.Abromavičius? Kompiuteris neima vokelio? Be to, CVP IS rezultatų nepakeisi, nepasuksi kieno nors naudai, gali laimėti „ne tas“. Tuo tarpu Viešųjų pirkimų tarnyba teismui pateikė išvadą, kurioje vienareikšmiškai nurodė, kad atsakovo (savivaldybės) vykdomam konkursui yra taikytinos Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatos.

Savivaldybės valdininkai įžūliai demonstruoja nepagarbą įstatymams ir teismui, o apie skaidrumą geriau nekalbėti. Dar iki konkurso visi kalbėjo, kad keleivius veš Visagino įmonė, net garažai buvo ruošiami.  Ir net dabar, kai apsidrausdama UAB „Meteorit turas“ pati prašo teismo stabdyti sutarties vykdymą iki teismo sprendimo įsigaliojimo, šaltinių teigimu, savivaldybės administracijos direktorius Andrius Šarėjus jau iki teismo sprendimo žada, kad „jie vis tiek veš keleivius“. Kam teismai, jeigu Šarėjus žino geriau?..

Konkurso dieną gavusi nurodymą  iš Viešųjų pirkimų tarnybos stabdyti konkursą, nepaisė jo. UAB „Svirka“ direktorius Vytautas Bulka apskundė konkurso rezultatus teismui, bet savivaldybė, nelaukdama teismo sprendimo, sausio 19 d. skubiai pasirašė sutartį su UAB „Meteorit turas“. Negana to, buvo skubiai patvirtinti nauji keleivių vežimo įkainiai, turintys įsigalioti nuo kovo 1 d.,  pagal kuriuos trečdaliu brangtų kelionės Vilniaus kryptimi.

Vasario 9 dieną Vilniaus apygardos teismas paskelbė sprendimą: PRIPAŽINTI 2016 – 01 – 19 Švenčionių rajono savivaldybės administracijos keleivių vežimo SUTARTĮ SU UABA „METEORIT TURAS“ NEGALIOJANČIA  nuo jos sudarymo momento.

Ir to nepakako valdininkų „karštoms galvoms“ ataušinti. Į vasario 18 d. tarybos   posėdžio darbotvarkę įrašytas klausimas dėl naujų įkainių įsigaliojimo nukėlimo posėdžio dieną iš darbotvarkės dingo. Kodėl? O nieks nežino. Kaip sako meras, nes darbotvarkę sudaro meras. Tiesa, „žarijas graibo“ daugiausia administracijos direktorius teisininkas (!) Andrius Šarėjus, nes visur – jo parašas. Jis pasirašė ir pranešimą UAB „Svirka“ apie sutarties nutraukimą nuo kovo 1 d. Kaip matome, kitas vežėjas kovo 1 d. važiuoti  nepasirengęs.

Valdininkų jovalą kuopia verslininkai

Nors paskutiniu momentu, vasario 23 d. , savivaldybė pateikė apeliaciją Lietuvos apeliaciniam teismui,  kitą dieną UAB „Meteorit turas“ kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą, prašydamas taikyti laikinąją apsaugos priemonę – stabdyti sausio 19 d. pasirašytos su savivaldybe sutarties, kurią Vilniaus apygardos teismas pripažino negaliojančia, vykdymą iki galutinio sprendimo priėmimo šioje byloje. UAB „Meteorit turas“ prašyme pažymima, kad tik paskyrus laikinąją apsaugos priemonę – su pirkimo laimėtoju sudarytos viešojo pirkimo sutarties  vykdymo sustabdymą – galima išvengti UAB „Meteorit turas“ teisėtų interesų pažeidimo. Sutarties vykdymui pradėti reikia investuoti 600 000 eurų (reikia samdyti 20 vairuotojų, skirti 20 autobusų, didžiąją dalį jų reikia pirkti). Jeigu sprendimas šioje byloje nebus pakeistas,  įmonė patirs dideles išlaidas ir nuostolius.

UAB „Meteorit turas“ prašyme teismui taip pat pažymi, kad laikinos apsaugos priemonės taikymas nepažeis ieškovo ar viešųjų interesų, nes, kaip nustatyta 2016-02-19 Vilniaus apygardos teismo sprendime, iki šiol nėra nutraukta 2013-06-07 sutartis Nr.J-198, sudaryta tarp ieškovo   (UAB „Svirka“, – red.) ir atsakovo (savivaldybės administracija, – red.) dėl analogiškų vežimo viešųjų paslaugų ir ji yra vykdoma. Tai reiškia, kad UAB „Svirka“ veža keleivius ir gali vežti toliau.

Su analogišku prašymu  – taikyti laikinąsias apsaugos priemones iki galutinio sprendimo įsiteisėjimo – į Švenčionių rajono apylinkės teismą kreipėsi UAB „Svirka“, kuri pasirengusi vykdyti galiojančią sutatį. Savivaldybė neturi pagrindo ir moralinės teisės ją nutraukti, kol teismas nepriėmė galutinio sprendimo, nes tai būtų nusikalstama keleivių atžvilgiu.

Kodėl direktorius nevykdo pareigų?

UAB „Svirka“ laimėjo autobusų stoties konkursą, gavo tai patvirtinanatį oficialų pranešimą. Tik štai sutarties, kuri turėtų įsigalioti nuo kovo 1 d., savivaldybė vasario 25 d. dar nepateikė. Įmonės atstovė ėmėsi iniciatyvos pati ieškoti, bet direktorius Andrius Šarėjus, sako, tik kažką numykė, esą, reikia tarybos. Konsultavęs teisininkas sako, kad patalpų nuomai  tarybos sprendimo nereikia. Įvykus konkursui, administracijos direktorius privalo pasirašyti su laimėtoju sutartį.  Ar direktorius to nežino? .Ar laimėjo „ne tas“?

 

Irena PAULIUKEVIČIENĖ, „Švenčionių kraštas”