Tauragę pasiekė du nauji elektrobusai, pakeliui ir trečiasis

03 balandžio 09:13 2023 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Penktadienį, kovo 31 dieną, Tauragę pasiekė du nauji elektra varomi „Isuzu“ autobusai, o šią savaitę bus pristatytas ir dar vienas. Tai reiškia, kad iš viso Tauragėje kursuos jau aštuoni elektriniai autobusai, tačiau ir šis skaičius dar nėra galutinis.

Sutartis dėl minėtų trijų elektrobusų buvo pasirašyta su UAB „Saločiai ir partneriai“. Sutarties vertė – 954 tūkst. Eur. Didžioji dalis šios sumos (811 tūkst. Eur) finansuota iš Europos Sąjungos fondų lėšų.

Tauragei pristatyti „Isuzu“ (japonų transporto priemonių kompanijos) žemagrindžiai, vienaaukščiai (M3CE klasės) elektra varomi autobusai, kurių bendras keleivių sėdimų ir stovimų vietų skaičius – 48.

Elektrobusuose įrengtos keleivių informavimo priemonės (vaizdinės ir garsinės), LED informacinės švieslentės, vaizdo stebėjimo sistemos, skirtos keleivių ir vairuotojo saugumui užtikrinti, leidžiančios stebėti visą transporto priemonės saloną.

Naujieji „Isuzu“ elektrobusai vienu įkrovimu gali nuvažiuoti iki 300 km. Autobusuose sumontuotos 211 kWh baterijos, maksimalus autobusų greitis 85 km/val.

Planuojama, kad iš viso iki šių metų pabaigos Tauragėje kursuos trylika elektrinių autobusų. Keturis elektrobusus numatyta pristatyti birželį, vieną – rugpjūtį.

Primename, kad neatlygintinai naudotis visais vietinio (miesto ir priemiesčio) reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais Tauragės rajone gali visi rajono gyventojai ir svečiai. Taip pat nuo rugsėjo mėnesio nemokamai galima keliauti ir tam tikrais regiono maršrutais. Daugiau inforamcijos apie nemokamus regiono maršrutus rasite: zaliasisregionas.lt

Tauragės rajono savivaldybės informacija ir nuotraukos