Dėl pandemijos visose Europos šalyse gyventojų mobilumas sumažėjo. Viešojo transporto keleivių mažėjo 60 proc. ar dar daugiau. Transporto kompanijų padėtis labai pablogėjo, įmonės prarado 80 proc. ar daugiau pajamų.
Ar situacija keisis po pandemijos? Nyderlanduose atlikti tyrimai rodo, jog viešasis transportas artimiausiu metu negrįš iki prieškarantininį lygį. Keturi iš penkių viešojo transporto keleivių tikisi juo naudotis rečiau. Taip pat vienas iš penkių keliautojų ketina pasinaudoti kitomis transporto priemonėmis.
Tyrimus atliko LSS, prekybos žurnalas „Automobiel Management“, „RDC Datacentre“, VNA (Nyderlandų automobilių nuomos bendrovių organizacija), Olandijos geležinkeliai ir RET (Roterdamo viešojo transporto operatorius). Pirmosios konsultacijos buvo surengtos praėjusių metų gegužę, taip pat rugsėjį ir lapkritį prieš pat karantiną Olandijoje. Buvo apklausta apie 3000 verslo keliautojų ir 500 įmonių.
Prieita prie išvados, kad dėl Covid-19 pandemijos žmonių darbo laikas tapo lankstesnis. Pasikeitė žmonių elgesys, jie keitė ir savo kelionių modelius. Labiausiai keliones riboti žada traukinių keleiviai, taip teigė 43 proc. Trisdešimt procentų verslo keliautojų ateityje stengsis vengti piko valandų. Jie dažniau teiks pirmenybę automobiliui ar dviračiui.
80 proc. respondentų, važiuojančių į darbą ir atgal, teigia, kad poreikis keliauti bus daug mažesnis dėl darbo namuose ir vaizdo konferencijų. Nepaisant to, atrodo, kad pasitikėjimas viešuoju transportu didėja: praėjusių metų gegužę 50 proc. žmonių pareiškė, kad vengs viešojo transporto, o pirmenybę teiks automobiliui. Dabar ši dalis sumažėjo iki 30 proc.
eBus.lt
Linos Jakubauskienės nuotrauka