Vengrai pristato naujus elektrinius „Credobus“

12 kovo 05:24 2024 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

„Credobus Electronell“ nuvažiavo nuo gamyklos konvejerių. Tai – pirmasis Vengrijos gamintojo „Credobus“ elektrinis autobusas, apie kurį pirmąsyk pranešta 2023 m. pabaigoje.

Pasak gamintojų, tuščio autobuso svoris „nesiekia 11,5 tonos – tai yra unikalu tarp elektrinių autobusų su metaline karkaso konstrukcija“.

„Credobus Electronell“ pavaros sistemą tiekia „Voith“, o baterijų blokus – „BorgWarner“ (iki 294 kWh). Šiuo metu vyksta 12 m ilgio autobuso bandymai, o 18 metrų sudvejintas autobusas pasirodys  2024 metų antrąjį pusmetį.

„Credobus“ metalinė konstrukcija yra beveik visiškai perdirbama, autobuso svoris sumažintas optimizuotos rėmo konstrukcijos ir 19,5″ ašių dėka.

„Credobus Electronell“ pusiau žemagrindės konstrukcijos dėka 2 iš 3 baterijų sumontuotos po grindimis, tai užtikrina žemą svorio centrą ir taip puikų autobusų stabilumą, ypač posūkiuose. „Dėl 19,5 colių ratų dydžio ratų arkos yra žemesnės, o tai reiškia, kad tarp ant jų uždėtų sėdynių nėra nenaudojamų tarpų“, – teigia „Credobus“.

Keleiviams įlipti ir išlipti skirtos durys išdėstytos 2+2+2 principu.

eBus.lt