Veteranų susirinkime – nuveikti darbai ir neplanuoti rinkimai

kovo 26 04:42 2012 Spausdinti straipsnį Veteranų kampelis

Kovo 23-iąją į kasmetinį visuotinį susirinkimą suvažiavę veteranų klubo „Automobilininkas“ nariai pasidžiaugė nuveiktais darbais, išsirinko pirmininką bei du tarybos narius.


Ataskaitos

Pasveikinti veteranų atvyko nemažai garbių svečių: tai – asociacijos „Linava“ prezidentas, taip pat klubo narys Algimantas Kondrusevičius, Susisiekimo ministerijos Kelių ir civilinės aviacijos departamento direktorius Šarūnas Baublys, buvęs susisiekimo ministras Jonas Biržiškis, kolegos iš geležinkelininkų bei kelininkų veteranų klubų.

Pasak klubo prezidento Antano Mickaus, šiuo metu klube yra rekordinis narių skaičius – 216, tarp jų – dvidešimt penkios moterys. Pernai mirė keturi klubo nariai. Šiuo metu vidutinis „Automobilininko“ narių amžius – 66 metai.

Praėjusiųjų metų spalio 5-ąją mirė vienas iš aktyviausių klubo narių – Romanas Lapinskas. Spalio 19-ąją dėl sveikatos problemų atsistatydino ilgametis klubo prezidentas Antanas Paškauskas. Laikinai jo pareigas perėmė Jonas Mickus. Tačiau klubo prezidentu ir toliau liko Antanas Paškauskas, kadangi, remiantis klubo įstatais, jį paskirti gali tik visuotinis susirinkimas. Ta proga tarybos nariai iš naujo pasiskirstė darbus – klubo sekretoriumi tapo Donatas Lukošius, o Valdas Valiūnas paskirtas atsakingu už ryšius su žiniasklaida.

„Automobilininko“ prezidentas J. Mickus pristatė situaciją klube, papasakojo apie nuveiktus darbus. Jau susiklostė graži jubiliejus švenčiančių klubo narių pagerbimo tradicija, per Tėvo dieną aplankomi mirusių kolegų kapai, kasmet rengiamos išvykos į regioninius klubo padalinius. Be to, per praėjusius metus įvyko devyni tarybos posėdžiai, du iš jų – išplėstiniai. Surengta ir keletas pramoginių išvykų į geležinkelio muziejų, policijos kriminalinio tyrimo centrą ir kt.

J. Mickus paragino klubo narius aktyviau teikti savo gyvenimo aprašymus rengiamos knygos „Lietuvos automobilų transportas – mūsų gyvenimo dalis“ tęsiniui. „Išsiuntėme laiškus daugiau nei 70-čia adresų, deja, sulaukėme tik maždaug trečdalio atsakymų su biografijomis. Labai norėtųsi, kad klubo nariai būtų aktyvesni“, – sakė J. Mickus.

Tarybos narys Algimantas Baublys pristatė „Automobilininko“ finansinę ataskaitą, paragino klubo narius aktyviau remti klubą, pervedant po 2 proc. paramos.

Sveikinimai

Išklausius ataskaitų, žodis tradiciškai suteiktas svečiams. „Džiugu, kad yra tokia aktyvi organizacija. Žiūrėdami į jus, semiamės ne tik patirties, bet ir idėjų bei ryžto. Jūsų pavyzdys skatina aktyviau darbuotis šalies transporto labaui“, – sakė asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius. Ilgamečiam klubo prezidentui Antanui Paškauskui jis įteikė garbės raštą, taip pagerbdamas už ilgametį darbą bei indėlį į transporto verslą.

Susisiekimo ministerijos vardu klubo narius sveikino Šarūnas Baublys, pasidžiaugdamas, jog veteranams ir dabar ne tas pats, kas vyksta kelių Lietuvos kelių transposte. „Kuo visuomenė aktyvsnė, tuo gyvenimas turtingesnis“, – sakė Š. Baublys.

„Automobilininko“ narių nuveiktais darbais pasidžiaugė ir buvęs susisiekimo ministras Jonas Biržiškis. Jis džiaugėsi, kad yra toks klubas, kad jis dirba aktyviai, prisiminė drauge dirbusius dabartiniius veteranus, linkėjo visiems geros sveikatos.

Veteranųklubo narius pasveikino ir kolegos iš geležinkelininkų ir kelininkų veteranų klubų.

Apdovanojimai

Po oficialiosios dalies pagerbti aktyviausi klubo nariai. Padėkos raštai įteikti Liudvikui Bliūdžiui, Danguolei Daunoravičienei, Jelizavetai Daugininkienei, Laimai Gerikienei, Romaldui Sukarevičiui, Juozui Stunžėnui, Virgaudui Šerėnui.

Veterano garbės vardas tradiciškai suteiktas trims ypač nusipelniusiems klubo nariams: Apolinarui Vytautui Grigui, Donatui Lukošiui ir Zigmonui Teniui.

Susirinkusiųjų sprendimu, Antanui Paškauskui suteiktas Garbės prezidento vardas.

Rinkimai

Beveik devynerius metus prezidentu buvęs Antanas Paškauskas praėjusių metų lapkričio 1-ąją įgaliojimus perdavė sekretoriui J. Mickui. A, Paškauskas dėkojo klubo nariams už bendrą darbą, prisiminė per netrumpą laikotarpį nuveiktus darbus. Buvęs prezidentas įpėdiniu metams, iki kitų rinkimų, pasiūlė palikti laikinas pareigas einantį J. Mickų. Susirinkę veteranai pasiūlymą palaikė vienbalsiai.

Vietoj Anapilin iškeliavusio Romano Lapinsko bei prezidentą pakeitusio J. Mickaus pasiūlyti du nauji trybos nariai: Vytautas Kavaliauskas ir Rimantas Bubnelis. Jie taip pat išrinkti vienbalsiai.

Skaitydamas susirinkimo nutarimą, Donatas Lukošius pasiūlė padidinti klubo nario mokestį nuo penkių iki dešimties litų per metus. Veteranai pasiūlymui pritarė.

Susirinkimas jau tradiciškai baigtas sugiedant veteranų klubo himną.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.