Vienos gyventojai teikia prioritetą viešajam transportui

22 balandžio 04:26 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Net 73 proc. Austrijos sostinės Vienos gyventojų atsisako nuosavų automobilių. Jie renkasi viešąjį transportą, važiuoja dviračiu ar keliauja pėsčiomis.

Panašios tendencijos vyrauja daugelyje Europos šalių. Žmonių jau nebaugina būtinybė keisti transporto rūšis – pavyzdžiui, žmonės važiuoja dviračiu ar autobusu iki metro, o išlipę iš jo tęsia kelionę pėsčiomis, rašo „Kurier“.

Didžioji dalis Vienos gyventojų dirba tame pačiame rajone, kur ir gyvena, o tiems, kuriems tenka važiuoti toliau, kasdien įveikia ne daugiau nei septyniolika kilometrų.

Dar viena priežastis – finansinė. Vidutinė statistinė Vienos šeima transportui skiria 4 150 eurų per metus. Kuo rečiau važiuojama nuosavu automobiliu, tuo labiau sutaupoma.

Automobilių kiekio mažėjimas teigiamai veikia aplinką. Remiantis apskaičiavimais, kiekvienas, važiuojantis į darbą dviračiu, per metus į atmosferą išmetamo anglies dvideginio kiekį sumažina 520 kilogramų.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.