Nuo šiol Vilniaus miesto gyventojai galės stebėti, kaip keičiasi sostinės viešojo transporto sistema. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ pristato naują, atvirą viešojo transporto problematikos registrą, kuriame atsispindės tiek stotelių infrastruktūros, tiek ir autobusų bei troleibusų judėjimo duomenys.
„Jau seniai siekėme kiekvienam sostinės gyventojui parodyti, kaip atrodo jo miestas per viešojo transporto prizmę, ir dabar tam pasitaikė puiki proga. Nuo šiol visi, tiek vilniečiai, tiek ir kitų miestų gyventojai galės įvertinti, kaip iš tikrųjų keičiasi Lietuvos sostinės viešasis transportas“, – sako „Susisiekimo paslaugų“ l. e. p. direktorė Modesta Gusarovienė.
Visi viešojo transporto duomenys – kaip ant delno
Pasak M. Gusarovienės, prisijungus prie šio informatyvaus registro kol kas matomi praėjusių metų gruodžio mėnesio duomenys. Tačiau registras nuolat bus pildomas naujausiais duomenimis, o juos ilgainiui bus galima lyginti pamėnesiui.
„Šiame internetiniame registre bus galima stebėti, kaip keičiasi keleivių srautai rytinio ir vakarinio pikų metu, kurios stotelės yra labiausiai apkrautos ir kaip viešojo transporto vairuotojams sekasi laikytis maršrutų tvarkaraščių. Visa tai ir dar daugiau kiekvienam bus lengvai pasiekiama vienoje informacinėje sistemoje“, – teigia laikinoji „Susisiekimo paslaugų“ vadovė.
Šioje sistemoje esantys duomenys – stotelių būklė, keleivių srautai – yra fiksuojami ir pateikiami įmonės specialistų. Atsižvelgiant į vilniečių skundus ir siūlymus, viešojo transporto vairuotojų pranešimus, transporto priemonių GPS duomenis pateikiama informacija ir apie suplanuotus bei įvykdytus reisus, kartu įvertinant ir visų viešojo transporto maršrutų punktualumą.
Stotelių apkrovų duomenys pateikiami dvejopai atliekant keleivių srautų tyrimus – pasitelkiant automatinę keleivių skaičiavimo įrangą autobusuose ir vykdant natūrinius keleivių srautų stebėjimus. Šiuo metu Vilniuje yra eksploatuojamos 37 viešojo transporto priemonės su infraraudonųjų spindulių jutikliais, kurie kiekvienoje stotelėje fiksuoja į autobusus įlipusių bei išlipusių keleivių skaičių. Visi gauti duomenys yra sisteminami ir kaupiami keleivių srautų duomenų bazėje, o atlikus daugiasluoksnę analizę – pateikiami įvairiais, aktualiais pjūviais.
Atvirus viešojo transporto duomenis galima bet kada pasiekti internetu, adresu http://arcg.is/1PK4GoL. Savo pastebėjimus dėl viešojo transporto būklės, transporto priemonių punktualumo ar siūlymus į informacinę sistemą įtraukti naujas problemines vietas galima pateikti el. paštu info@vilniustransport.lt, o taip pat – ir „Susisiekimo paslaugų“ „Facebook“ paskyroje.
Vilniustransport.lt
Linos Jakubauskienės nuotrauka