Vokietijos viešasis transportas vadinamas „nesėkmingu“, nes pusė gyventojų važiuoja nuosavais automobiliais

rugpjūčio 26 02:52 2021 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Naujas tyrimas atskleidė, kad Vokietijoje keleiviai ir toliau, nepaisant sušvelnėjusių Covid-19 pandemijos apribojimų, persėda iš viešojo transporto į nuosavus automobilius. Tendencijų, kad kas nors artimiausiu metu keisis, kol kas nematyti.

Anksčiau neskelbtas tyrimas, kurį atliko Berlyno socialinių mokslų tyrimų centras (WZB) ir socialinių tyrimų institutas „Infas“ atskleidė, kad žmonės ir toliau renkasi keliones automobiliu, o ne traukiniais ir autobusais.2021 m. pavasarį beveik pusė Vokietijos gyventojų keliavo nuosavais automobiliais, nors iki karantino tokį keliavimo būdą rinkosi vos trečdalis.

Ši tendencija – priešinga klimato kaitos tikslams, kurie numato, kad per ateinančius metus viešuoju transportu besinaudojančių žmonių Vokietijoje skaičius turi padvigubėti.

„Viešasis transportas, kaip pagrindinis transporto revoliucijos veiksnys, šiuo metu patiria nesėkmę“, – Vokietijos dienraščiui „Spiegel“ sakė WZB transporto tyrėjas Andreasas Knie.

Tyrimas parodė, jog žmonių pasirinkimui įtakos turi ne tik pandemija, tai – ir nelankstūs viešojo transporto tvarkaraščiai, ir ne itin patrauklus viešojo transporto maršrutų išdėstymas.

Mokslininkų teigimu, viešojo transporto paslaugų teikėjai susiduria su „struktūrine krize“, nes jie bando prisitaikyti prie pasikeitusios realybės po pandemijos.

Tyrėjai mano, kad maršrutiniai autobusai pagal užsakymą po pandemijos gali tapti nauja viešojo transporto realybe,. Esant lankstesniam darbo režimui darbuotojai, dirbantys iš namų, gali pageidauti viešojo transporto paslaugos, kuri suteiktų galimybę greitai keletui valandų patekti į darbovietę. Vis dėlto kol kas bandomųjų užsakomųjų maršrutų projektų Vokietijoje labai trūksta.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka