Dėl kokių priežasčių nutrauktas Klaipėdos autobusų pirkimo konkursas?

balandžio 10 05:31 2018 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Viešųjų pirkimų tarnyba pareikalavo nutraukti Klaipėdos autobusų parko 6,06 mln. eurų vertės septyniolikos suspaustas gamtines dujas naudojančių autobusų pirkimą dėl neva ribojamos konkurencijos ir tiekėjų diskriminavimo.

 

 

 

 

Kaip rašoma tarnybos pranešime, nustatyti nepagrįsti ir itin detalūs reikalavimai užkirto kelią dalyvauti konkurse kai kuriems autobusų gamintojams.

Klaipėdos autobusų parko generalinis direktorius Vaidas Ramanauskas sako, kad kai kurie autobusų tiekėjų skundai – nelabai rimti. „Pavyzdžiui, vienas gamintojas apskundė mūsų pateiktą sąlygą, kad standartinis dvylikos metrų ilgio autobusas turėtų būti dvejomis, o pailgintas, aštuoniolikos metrų – trejomis durimis. Neva šis reikalavimas – diskriminuojantis. Tačiau, kaip žinome, tokius autobusus gamina daugybė gamintojų“, – sako V. Ramanauskas.

Dar viena tiekėjams užkliuvusi sąlyga – autobuso išmetamųjų dujų vamzdis būtinai turi būti transporto priemonės gale, apačioje. „Kai išmetamųjų dujų vamzdis viršuje, ant stogo, vairuotojams sudėtinga jį valyti, tenka kiekvienąsyk laipioti laipteliais. Mūsų turima įranga garaže pritaikyta autobusams, kur išmetamųjų dujų vamzdis – apačioje“, – sako V. Ramanauskas.

Generalinis direktorius sutinka, kad galėjo būti neribojama variklio galia, konkurso sąlygose buvo numatyta ją riboti iki 220 kW. „Gaila, bet dėl tiekėjų skundų konkursą teko nutraukti. Manau, tarnybos sprendimus ne visada priima atsakingai“, – teigia V. Ramanauskas.

Klaipėdos autobusų parko darbuotojai rengs naujas autobusų pirkimo sąlygas ir skelbs naują konkursą. Kadangi pinigai – iš Europos Sąjungos, teks paskubėti, kad spėtų transporto priemones įsigyti laiku.

Viešųjų pirkimų tarnybos teigimu, pasiūlymus konkursui pateikė trys tiekėjai, vienas iš jų buvo atmestas kaip neatitinkantis techninės kvalifikacijos. Pasak V. Ramanausko, pasiūlymus pateikė bendrovės „Adampolis“, „Transmitto“ ir „Silberauto“.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka